Päevakava  paindlikmaks muutmine vanemates rühmades

 

Seoses mittemagavate laste arvu suurenemisega, peame oluliseks muuta lasteaia päevakava paindlikumaks. Pedagoogidena näeme ja tajume, kui oluline on puhkeaeg lapsele, kuid kõik lapsed ei vaja siiski päevakavast lähtuvat pikka uneaega.  Sotsiaalministri 24.09.2010 määruse nr 61 kohaselt tuleb võimaldada ühe kuni kolme aasta vanusele lapsele vähemalt üks kord päevane uneaeg. Vanematele lastele peab olema tagatud päevas vähemalt üks tund puhkeaega valikuvõimalusega une ja muu vaikse tegevuse vahel. Sellest tulenevalt püüame edaspidi une ja ärkveloleku tasakaalu leida iga lapse individuaalsetest vajadustest lähtuvalt. Kogu ettevõtmine on protsessi faasis, pidevalt reflekteerides ja leides paremaid lahendusi.

2017 aasta sügisest on lastel, kes ei vaja pikka lõunauinakut, võimalus 1 kord nädalas osaleda loovtegevuses.

Kes on need lapsed, kes osalevad loovtegevustes ? Kuidas me teeme valiku?

Kokkuleppe kohaselt osalevad  lapsed, kes ei ole kella 13.30  magama jäänud. Nii anname kõigile lastele võimaluse puhkuseks, lõõgastuseks.

Kes tegeleb lastega? Mis kellast, mis kellani?

Muusikaõpetaja juhendamisel toimub loovtegevus saalis kella 13.30-15.00 . Eesmärk pakkuda lastele rahulikke teraapilisi tegevusi.

Kuidas edasi?

Järjepidevalt reflekteerides, püüame tulevikus anda võimaluse kõigile üle 3 aastastele lastele, kes ei vaja pikka lõnauinaku aega asendada see aeg  rahuliku tegevusega.